Liga Ochrony Przyrody i Koło Akwarystów w Częstochowie
Częstochowska Giełda Akwarystyczno Zoologiczna
7 kwietnia - Wszystkim akwarystom i ich rodziną składamy życzenia zdrowych, wesołych i przede wszystkim spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół Świąt Wielkanocnych! Mokrego Dyngusa! Zobacz więcej w Aktualnościach
Częstochowska Giełda Akwarystyczno Zoologiczna

O giełdzie

         Giełda w Częstochowie istnieje od 1995 roku. Powstała dzięki hodowcom popularnych ryb akwariowych. Odbywała się w kilku miejscach, by od października 2008 roku zadomowić się w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego przy ulicy Łukasińskiego 40. Działa w każdą ostatnia niedzielę miesiąca od 10.00 do 13.30.

         Oferta to przede wszystkim popularne ryby, które bezproblemowo są rozmnażane w naszych akwariach – Mieczyki i Gupiki w kilku odmianach, Molinezje, Kirysy, Zbrojniki niebieskie (zwane Glonojadami), Skalary, Welonki, a także bardziej ciekawe gatunki, które każdy miłośnik podwodnego świata chętnie zobaczy w swoim akwarium. Oprócz ryb znajdą Państwo także bezkręgowce - kilka gatunków ślimaków, krewetki karłowate i filtrujące, czasem raki.

         Ważnym elementem każdej giełdy są rośliny. Królują przede wszystkim gatunki stosunkowo łatwe w hodowli. Mowa tutaj o różnych gatunkach kryptokoryn, żabienic, nurzańcy. Bardziej wymagający sympatycy podwodnych ogrodów także znajdą coś dla siebie.

         Staramy się rozszerzać asortyment oferowanych zwierząt i roślin. Chętnych na wystawienie swoich stoisk zapraszamy do działu - Dołącz do Nas.


         Niniejszym składamy ogromne podziękowania dla Użytkowników Częstochowskiego Forum Akwarystycznego za wkład, jaki wnieśli w propagowanie Częstochowskiej Giełdy Zoologicznej.
CZFA


statystyka | Prawa autorskie i rozpowszechnianie | | Pokarm dla ryb i krewetek w tabletkach |